Dávkování

INFORMACE K ZELENÝM POTRAVINÁM

Je třeba si uvědomit, že mladý ječmen a řasa chlorella, jsou jen zdravá zelenina v praktickém balení! Všechna níže uvedená doporučení jsou pro maximální využití těchto zdravých potravin organizmem. Pokud vynecháte, je to jako byste se rozhodli nedat si salát!

Doporučená množství a způsob konzumace (pro zdravé lidi – jako dlouhodobá prevence)

Ječmen

2x denně 1 zarovnaná čajová lžička rozpustit v 1,5 dcl studené až vlažné vody

Dávku možno zvýšit zejména v případě větší zátěže, nástup energie je do 20 min, kdy je mladý ječmen v organizmu 100% vstřebán

Aby byl užitek maximální, je vhodné PÍT JEČMEN NALAČNO – tj. 2 hodiny před ječmenem a 1/2 hodiny po ječmeni nejíst – nejlépe ráno po probuzení a večer až těsně před spaním (zajistí dobrý a hluboký spánek)

Víko plastového obalu je třeba řádně uzavírat, absorbery ponechat uvnitř!   V případě použití šejkru pozor - musí zaklapnout!    (Tip: nemáte-li šejkr, je možné k rychlému rozpuštění použít malý ponorný mixer na frappé)

 

Chlorella

Postupný nástup – 1.den - 1 tableta, 2.den – 2 tablety ….  od 15.dne – 15 tablet

Dávku možno zvýšit zejména v době chřipek, oslabení organizmu

Celkové množství je lepší během dne rozdělit na více dávek, ale je možné i vše najednou.

Tabletky lze rozkousat, cucat či zapíjet (dle chuti a možností - při kousání leze do zubů)  Tip: Před jídlem poslouží jako vstup (místo zeleninového salátu).

Uchovávat v porcelánovém hrnku s pokličkou, uvnitř bílém (bez přístupu světla) nebo možno zakoupit originální kameninovou dózičku Greenways za cenu 100 Kč. Místo s max. teplotou 30 stupňů Celsia, bez přístupu světla a vlhkosti.

 

Důležité UPOZORNĚNÍ:

Je třeba dodržet hodinový odstup zelených potravin od běžných léků (vč. antikoncepce) -  účinky by se mohly vzájemně neutralizovat

 

Projevy detoxikace, čištění organizmu:

- možnost průjmu na počátku pití ječmene

- zelená stolice

- cca po 1 měsíci - může dojít ke krátkodobému zhoršení zdravotního problémů (např. zhoršení ekzému) a poté k následnému zmírnění až úplnému vymizení

 

V případě jakékoliv pochybnosti mě kontaktujte. (Jedení zelených potravin sami nepřerušujte, byla by škoda nedostat se přes detoxikaci ke zlepšení!)

Kontraindikace: Zelené potraviny současně nekonzumujte při ozařování, nebo při transplantaci orgánů.

 

Poznámka: U autoimunitních onemocnění je vhodné přejít na "zelenou stravu" velmi pozvolna.

 

Perlička: Pokud hledáte ideální "vyprošťovák po delší oslavě", tak ho nehledejte, zelené potraviny jsou v tomto nepřekonatelné...

Zelenými potravinami se nedá předávkovat, jsou přírodní a jsou to prostě potraviny, ale je zbytečné jíst kvanta, která se už nevstřebají, tedy pokud si to nevyžádá zdravotní stav a třeba nějaká viróza. V takovém případě můžete zvýšit dávky na 10 -20 gramů, což je 50 -100 chlorell denně plus ječmen. Při takovýchto dávkách působí chlorella jako antibiotikum.

Buďte poctiví v užívání a vytrvejte. Kdo očekává zázrak při občasném „ďobnutí“ tabletky, ten se nedočká, i když i to je užitečné. Harmonizace organismu se začíná projevovat po třetím měsíci užívání. Očista vrcholí až šestý měsíc. Organismus jsme ničili celá desetiletí takže naše tělo potřebuje trochu času na poděkování za zelené potraviny.

Můžete užívat i povrchově na různá poranění, vyrážku apod. Rozdrťte chlorellu a smíchejte s vodou nebo nějakou léčivou pastou a potřete. Nebo chlorellu rozkousněte a ranku si olízněte.

Na noc si můžete dát tabletu do úst a pěkně cucat, prevence kazivosti a jiných problému s dásněmi. Také je to výborně hojivé na různé ranky v ústech, po vytrhnutí zubu, aftech apod.