Nejčastější dotazy jedlíků ječmene a chlorelly


Na této stránce se s vámi chci podělit o nejčastěji kladené dotazy. Pokud zde nenajdete odpověď právě na ten váš dotaz, využijte prosím kontaktního formuláře v části kontakt, ráda Vám odpovím.Otázka: Pomůže mi chlorella nebo mladý ječmen na zvýšení laktace?
Příčin, proč je tvorba mateřského mléka nedostatečná, může být více a já Vám zde nemůžu potvrdit, že Vám zelené potraviny určitě se zvýšením laktace pomohou.
Můžu ale říci, že užívání zelených potravin v době kojení je prospěšné jak pro maminku tak i pro miminko, protože se do mléka dostanou vitamíny obsažené v zelených potravinách a Vy tak nemusíte užívat žádné umělé vitamíny z lékárny. Zelené potraviny rovněž zbavují tělo nečistot, což se projeví i na kvalitě mateřského mléka. Navíc zelené potraviny fungují jako adaptogeny, takže upravují činnost orgánů v těle do normálu, což laktaci může pomoci.
Rád bych Vám také doporučil podrobný článek od MUDr. Laciny, kde se dozvíte ještě více podrobností o zelených potravinách v době kojení (i o dávkování), článek najdete zde.

Otázka: Jak mi zelené potraviny pomůžou, když jsem úplně zdravý?
I když se člověk subjektivně cítí zdráv, mohou tělu některé látky chybět. Zelené potraviny jsou ideální pro prevenci vzniku nemocí a všichni víme, že prevence je základem spokojeného a zdravího života. Zelené potraviny likvidují volné radikály, dodávají tělu enzymy a vitamíny, čístí organizmus od škodlivin a obnovují zdravou mikroflóru, čímž vracejí zažívání do normálu. Kompletní účinky si můžete přečíst v sekci Mladý ječmen a Chlorella Pyrenoidosa.

Otázka: Můžu jíst současně Mladý ječmen i Chlorellu?
Ano a je to i doporučený postup, účinky zelených potraviny se v tomto případě nesčítají, ale násobí. Ideální je zapíjet chlorellu ječmenem.

Otázka: Nesmím jíst potraviny s obsahem lepku. Obsahují zelené potraviny lepek?
Ne, zelené potraviny lepek neobsahují, jsou ideální potravinou pro bezlepkovou dietu.

Otázka: Hrozí při užívání zelených potravin předávkování?
Zelenými potravinami se nemůžete předávkovat z jednoho prostého důvodu. Nejsou to léky, je to jídlo. Chtít se jimi předávkovat je jako chtít se předávkovat pomerančovým džusem.

Otázka: Snáší se zelené potraviny s alkoholem?
Zelené potraviny jsou ideálním pomocníkem v boji s kocovinou. Z vlastní zkušenosti doporučuji vzít si před tím, než vyrazíte na večírek, alespoň 20 tablet chlorelly a po návratu dalších 20 tablet. Ráno pak stačí zahájit nápojem z Mladého ječmene a projevy kocoviny se sníží na minimum.

Otázka: Jak mi zelené potraviny pomohou s léčbou bércových vředů?
Odpověď MUDr. Laciny: "V posledních měsících se prokázalo, že velice dobře podporují lokální léčbu bércových vředů látky s antioxidačním účinkem. Tím se vyznačuje zejména Mladý ječmen. Dále je obecně známo, že hojivý efekt na otevřené rány má i chlorofyl a ten je v obou zelených potravinách, jak v chlorelle, tak v ječmeni. Je však třeba počítat s tím, že při aplikaci Mladého ječmene do otevřené rány to chvilku pálí a štípe."